Ангели и демони

Издавач: Издавачки центар ТРИ | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Angels and Demons | Бр. на страни: 484 | Димензии: 140х205 | Корица: /

Кога светски познатиот харвардски симболог, Роберт Ленгдон, ќе биде повикан во Швајцарската истражувачка постројка за да го анализира таинствениот симбол - врежан на градите на убиениот физичар - тој открива докази на незамисливото: повторно оживување на древното тајно братство на илуминатите... најмоќна подземна организација од настанување на светот. Сè упатува на тоа дека неминовно се ближи часот на конечната и заветена пресметка на ова братство воскреснато од Светиот стол. Најлошите стравувања на Ленгдон се потврдени во повисоките конклави, кога гласникот на илуминатите објавува дека скриле незапирлива темпирана бомба во самото срце на Ватикан. Додека трае одбројувањето, Ленгдон одлетува во Рим со Виторија Ветра, прекрасна и мистериозна научничка, за да му помогне на Ватикан во очајничката борба за опстанок.

Впуштајќи се во френетична потера низ запечатени крипти, опасни катакомби, напуштени катедрали, па дури и во најтајниот трезор на свтот, Ленгдон и Ветра ја следат 400 години старата Патека на просветлувањето, создадена од древни симболи, која се извива преку Рим спрема одамна заборавеното дувло на илиуминатите... таинствена локација каде што можеби се крие шансата за спас на Ватикан.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(7 оценки на корисници)

Цена: 299 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Ангели и демони

Категорија:
ИСБН: 978-608-230-090-0

7 оценки за Ангели и демони

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Ana Atanasova (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  kristina mirceska (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  silvana ristevska (верификуван корисник)

 5. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Najdobriot triler-misterija roman od Den Braun! Odlicna e!

 6. Rated 5 out of 5

  Sonja Gjurevska (верификуван корисник)

  Една од моите омилени книги на Браун. Особено ако сте го посетиле Рим и ги знаете сите оние места кои се појавуваат низ книгата… толку нереално а сепак многу логично е прикажана скриената симболика на градот.

 7. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in