Ангелски повик

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: Ангелски повик | Бр. на страни: 380 | Димензии: 21 см | Корица: /

Дали мобилниот телефон ви е станат како дневник? Дали во него ги чувате телефоните на саканите лица, фотографиите, разговорите.....најскришните тајни?

Во метежот на најголемиот њујоршки аеродром двајца деловни луѓе, буквално ќе налетаат еден на друг. Мадлин и Џонатан брзо ќе ги соберат растурените работи и ќе продолжат секој на своја страна. Тие никогаш претходно се немаат сретнато, а и веруваат дека таа средба веќе нема да се повтори. Сепак, брзајќи да ги соберат своите работи, случајно ќе си ги заменат мобилните телефони. Кога ќе ја согледаат грешката, веќе ќе ги делат повеќе од десет илјади километри-тој е сопственик на ресторан во Сан Франциско, а таа работи во една париска цвеќарница.

Иако се свесни дека чепкаат во туѓата приватност, нема да можат да одолеат и ќе ја прегледаат содржината на телефонот што е случајно кај нив. Меѓутоа, нескротената љубопитност ќе ги доведе до фасцинантни откритија: ќе сфатат дека нивниот живот е нараскинлово поврзан со една тајна за која обајцата верувале дека ќе остане скриена засекогаш.....Почетокот што навестува романтична комедија ќе се претвори во напнат трилер, а маестралната завршница ќе ги надмине и најголемите очекувања.

Рангирано 4.9473684210526 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(38 оценки на корисници)

Цена: 199 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Ангелски повик

Категорија:
ИСБН: 978-608-208-206-6

38 оценки за Ангелски повик

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Vredi da se procita

 3. Rated 4 out of 5

  Илина Самарџиева (верификуван корисник)

  Фина книга како и сите од Мисо.

 4. Rated 5 out of 5

  Emilija Ginovska (верификуван корисник)

  Одлична книга, како и сите книги од Мисо!:)

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 6. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  прекрасна……Мисо е лудило

 7. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 8. Rated 4 out of 5

  Suzana Kotevska (верификуван корисник)

  “Ангелски повик” е од оние кинги за кои си велите “само уште само една страница и морам да одам на спиење” затоа што следниот ден Ве чекаат неодложни обврски рано наутро. По таа една страна, следува уште една, па уште една и веќе стигнало 3 часот по полноќ.Лесно читлива, како и сите книги на Мисо. За мене, 80% од книгата е апсолутно извонредна, НО расплетот ме разочара. Се претвара во кримич со пукање, со крај кој многу лесно може да се претпостави. На толку возбудлива книга и фали загонетен расплет.

 9. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  jas imam pet knigi koi se so makedonski prevod nemam komentar za toa kolku dobar pisatel e

 10. Rated 5 out of 5

  elena madzovska (верификуван корисник)

 11. Rated 5 out of 5

  Daniela Koceva (верификуван корисник)

  jas zaedno so ovaa kniga gi imam site sest koi se so makedonski prevod i so netrpenie ocekuvam uste knigi pisatelot e fenomenalen,knigite mu se za mene najdobroto nesto koe sum go procitala vo posledno vreme i gi preporacuvam na site da gi procitaat Gijom Miso e zakon…..

 12. Rated 5 out of 5

  Рисанка Паласкарова (верификуван корисник)

  ова е досега најдоброто од ово автор!

 13. Rated 5 out of 5

  Рисанка Паласкарова (верификуван корисник)

 14. Rated 5 out of 5

  mimoza ilijoska (верификуван корисник)

 15. Rated 5 out of 5

  марина чулева (верификуван корисник)

 16. Rated 5 out of 5

  Ljupka Milanovska (верификуван корисник)

 17. Rated 5 out of 5

  Elica Angelovska (верификуван корисник)

 18. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Nikoj ne moze da ja izbegne sudbinata,kolku povekje begas od nea,ti si se poblisku do nea. Ednostavno prepusti se i veruvaj.Gijom Miso samo uspeva da go kaze se ona sto dlaboko vo sebe gocuvstvuvame,ja cita nasata dusa.

 19. Rated 5 out of 5

  Monika Ristovska (верификуван корисник)

 20. Rated 5 out of 5

  Andriana Gruevska Popovska (верификуван корисник)

 21. Rated 5 out of 5

  Ajdan Asllanaj (верификуван корисник)

 22. Rated 5 out of 5

  Ajdan Asllanaj (верификуван корисник)

 23. Rated 5 out of 5

  Ajdan Asllanaj (верификуван корисник)

 24. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 25. Rated 5 out of 5

  nadica iloska (верификуван корисник)

 26. Rated 5 out of 5

  Данче Пејиц (верификуван корисник)

 27. Rated 5 out of 5

  Bojan Lazarevski (верификуван корисник)

 28. Rated 5 out of 5

  Elena Katarova (верификуван корисник)

 29. Rated 5 out of 5

  elena lazovska (верификуван корисник)

 30. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 31. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 32. Rated 5 out of 5

  Milena Petrovska (верификуван корисник)

 33. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 34. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 35. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  prekrasna kniga

 36. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

  Predobra e knigata – fantasticna

 37. Rated 5 out of 5

  Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

 38. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in