Ангелско дрво

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: The angel tree | Бр. на страни: 588 | Димензии: 21 | Корица: мека

Поминале 30 години откако Грета го напуштила Марчмонт хол, величествена и прекрасна куќа сместена на падините на Мотмутшир. Но, кога се враќа за Божик, таа не се сеќава на минатото поврзано со ова место – резултат од ужасната несреќа која затемнила и избришала две децении од нејзиниот живот. А, потоа за време на една прошетка низ зимскиот пејзаж, таа наидува на гроб во шумата.Избледениот напис на надгробната плоча нагризана од времето ѝ открива дека тука почива мало момче...
Рангирано 5.00 од 5 според 3 рејтинзите на корисниците
(3 оценки на корисници)

Цена: 650 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Ангелско дрво

Категорија:
ИСБН: 978-608-10-0505-9

3 оценки за Ангелско дрво

  1. Rated 5 out of 5

    Фросина Трајковиќ (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

  3. Rated 5 out of 5

    Anonymous (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in