Антарес

Издавач: БАТА ПРЕСС | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Антарес | Бр. на страни: 110 | Димензии: 21 | Корица: тврда

МАТЕЈ ФЕНЕР е роден во Скопје на 29 ноември 1996 година.
Основно и средно образование има завршено во родниот град, а Филолошки факултет студирал во Прага, во 2014 година.

Уште во основно училиште се истакнува со своите поетски творби. Некои песни ги публикува уште во средното училиште во периодичните списанија, но објавува и во електронските списанија и медиуми.

Матеј Фенер е освежување во македонската поетска сфера.
Неговата определба е семиотика и знаците на тајното писмо.

Цена: 300 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач БАТА ПРЕСС

Report an abuse for product Антарес

Категории: ,
ИСБН: 978-608-253-155-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Антарес”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in