Antigone

Автор: Sophocles
Издавач: Penguin | Јазик: English | Година: 2015
Оригинален наслов: Antigone | Бр. на страни: 64 | Димензии: 111 x 161mm | Корица: мека

It's a dreadful thing to yield...but resist now?Lay my pride bare to the blows of ruin?That's dreadful too.

Цена: 70 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач ИКОНА

Report an abuse for product Antigone

Категорија:
ИСБН: 9780141397702

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Antigone”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in