Анжелик

Издавач: Топер | Јазик: Македонски | Година: 2023
Оригинален наслов: Angélique | Бр. на страни: 288 | Димензии: 20 | Корица: тврда

Дури и ангелите имаат свои демони...

Париз, Божик 2021 година

По срцев удар, Матијас Тајфер се буди во болничка соба. Непозната девојка стои покрај неговиот кревет. Тоа е Луиз Коланж, студентка што доаѓа доброволно да свири виолончело за пациентите.

Штом дознава дека Матијас е полицаец, бара од него да преземе еден прилично посебен случај. Матијас на почетокот се противи, но, конечно, се согласува да ѝ помогне втурнувајќи ги двајцата во смртоносна спирала.

Така почнува една извонредна истрага, чијашто тајна лежи во животот што би сакале да го водиме, љубовта што би можеле да ја имаме и местото што сè уште се надеваме дека ќе го најдеме...

Трескавично, неочекувано, возбудливо, лавиринт од емоции каде што тоа што е сигурно на една страница никогаш не е и на следната.

Цена: 240 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач Топер

Report an abuse for product Анжелик

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-208-750-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Анжелик”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in