Аријадна; Федра

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 1994
Оригинален наслов: Ариадна; Федра | Бр. на страни: 174 | Димензии: 14x20 | Корица: /

Пред читателот се две трагедии, најсугестивни и во драматуршка смисла најдобри драмски дела на Марина Цветаева, во кои Богот (Бахус) и Човекот (Тезеј) разговараат како рамноправни и спорат како еднакви.

Цена: 150 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Аријадна; Федра

Категорија:
ИСБН: 17325066

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Аријадна; Федра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in