Артур Милер : критичка студија

Издавач: Нампрес | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Артур Милер : критичка студија | Бр. на страни: 200 | Димензии: В4 | Корица: мека

Артур Милер - Ова е долгоочекуваната биографија на еден од најголемите драмски писатели на дваесеттиот век, Артур Милер, чија повоена работа му донела меѓународно признание и кај критиката и кај јавноста. Кристофер Бигсби ги истражува сите дела на Артур Милер, вклучувајќи драми, поезија, фикција и проза, во оваа сеопфатна студија. Користејќи претходно необјавен и непознат материјал, вклучувајќи ги и разговорите со Милер, Бигсби создава огромна слика за тоа како Милеровото дело било под влијание и создавано во светло на настаните од дваесеттиот и дваесет и првиот век. Прецизно истражуваната биографија нуди нови согледувања за Милеровиот брак со Мерилин Монро, и фрла нова светлина за тоа како нивниот однос имал влијание во идните големи драми на Милер.

Цена: 800 ден 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Нампрес

Report an abuse for product Артур Милер : критичка студија

Категорија:
ИСБН: ISBN - 978-608-251-128-3

Questions and Answers

You are not logged in