Атлас на светот со 6 сложувалки

Издавач: Младинска книга | Јазик: Македонски | Година: 2006
Оригинален наслов: Атлас на светот со 6 сложувалки | Бр. на страни: 14 | Димензии: 26,5 х 33 | Корица: /

Најдобар за деца кои сакаат да го разгледаат светот и притоа: да научат како да ги распознаваат континентите, морињата, краиштата и државите; да се запознаат со растителниот и животински свет, спомениците од минатото и големите градови, да се забавуваат со составувањето на сложувалките и да ги читаат описите за илустрации.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 990 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Младинска книга

Report an abuse for product Атлас на светот со 6 сложувалки

Категорија:
ИСБН: 9789989252761

1 оценка за Атлас на светот со 6 сложувалки

  1. Rated 5 out of 5

    Marija Armenski (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in