Атом и Ева

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 157 | Димензии: / | Корица: мека

Авторот ги десемантизира и ги разбива сите значења, сите фрази, сите синтагми и сите елементи на нарацијата, потоа ги ресемантизира. Во тоа постојано меша диспарантни поими. Најчесто се од областа на популарната култура и на современите комуникации, но во таа игривост, во таа зачудност и онеобичување, има и многу интелектуализам, како пристап својствен за него.

Цена: 100 ден 80 ден

3 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Атом и Ева

Категорија:
ИСБН: 978-608-4625-23-0

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Атом и Ева”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in