Аурис

Издавач: Сакам Книги | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Auris | Бр. на страни: 311 | Димензии: 21 | Корица: тврда

И најмалото отстапување во звукот и фреквенцијата на гласот е доволно за познатиот форензички фонетичар и вистинска легенда во редовите на полицијата, Матијас Хегел, да ја разликува вистината од лагата. Со негова помош веќе се осудени бројни криминалци.

Дали тој сега се лаже себеси? Неговото признание дека брутално убил бездомничка во жестока расправија изгледа премногу искрено.

Амбициозната поткастерка која обработува вистински злосторства, Јула Анзорге, е своевиден експерт за рехабилитација на невини осуденици и очајно сака да ја открие вистината. Но кога ќе почне да се задлабочува во случајот на Хегел, таа свесно се става во голема опасност…

Почеток на нов крими-трилер серијал на Винсент Клиш и Себастијан Фицек – на фасцинантната тема за форензичка фонетика.

Цена: 450 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Сакам Книги

Report an abuse for product Аурис

Категории: ,
ИСБН: 978-608-260-153-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Аурис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in