Аурора

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Аурора | Бр. на страни: 174 | Димензии: 20 | Корица: мека

Аурора е животна приказна која ќе ве натера да гледате на животот на еден невообичаен, но, сепак, подобар начин. Ќе ве научи како да не се откажувате од тоа што го сакате без разлика колку и да изгледа недостижно. Светот нема потреба од кукавици. Такви ги има и повеќе од доволно. Но, светот има потреба од јунаци кои ќе веруваат во себе и во своите соништа. Јунаци кои ќе ги научат останатите како да бидат светлината во мракот, среќата во тагата, љубовта во омразата, добрината во злобата, како што и самата авторка пишува на крајот. И најважно од сè, како секој да биде херој на својата приказна. Моника Димитровска автор на ЖИВА МЕЃУ МРТВИТЕ Несекојдневно, екстравагантно, а истовремено толку елегантно… неверојатна фикција измешана со трагови од реалноста, успевајќи да биде супериoрна забава, но и приказ на вистинскиот живот на денешната младина. Милана Митовска автор на Јас ќе бидам поет, а ти мојата ПОЕСИА Љубовта е единствената нишка која може да поврзе различни светови, да ги излекува сите срца и да победи сè! Низ перото на, само шеснаесет годишната, Нона ги допираме најдалечните констелации на емоциите, кои на ваков начин може да ги преточи само едно искрено срце. Култура

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Аурора

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-262-015-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Аурора”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in