Авантурите на мачорот Перко

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Авантурите на мачорот Перко | Бр. на страни: 36 | Димензии: 20х27 | Корица: /

Во илустрираната книга со приказни за деца „АВАНТУРИТЕ НА МАЧОРОТ ПЕРКО“, хронолошки се опишани некои можни и неможни случки, згоди и незгоди на мачорот Перко од неговото доаѓање до неговото заминување, во семејството во кое порасна и остаре. Неговите итроштини, игрите без крај, неговите уникатни доживувања имаат за цел, да ги насмеат децата и да ги одведат на едно патување низ приказната. Перко е љубопитен, неуморен, незапирлив во откривање на непознатото и голем авантурист. Тој има будни сетила, има многу време за игра, за лов, за трчање, за одмор и уживање, а потоа задоволен долго преде.... УЖИВАЈТЕ во читањето!

Цена: 190 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Авантурите на мачорот Перко

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4737-45-2

Questions and Answers

You are not logged in