Авантурите на Шерлок Холмс

Издавач: Антолог | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The Adventures of Sherlock Holmes | Бр. на страни: 304 | Димензии: 13x20 | Корица: тврда

„Детективот консултант“ Шерлок Холмс ги решава злосторствата на криминалците на воодушевувачки начин. Без разлика дали демнат по магливите улички на Лондон или коват заговори во идиличните замоци далеку од метрополата. Тој и неговиот верен колега, доктор Вотсон, решаваат дванаесет збунувачки и мистериозни случаи. Во „Авантурите на Шерлок Холмс“, првата книга со случаите на најпознатиот детектив на сите времиња, се среќаваме со неговите славни и проклето тешки загатки, меѓу кои и „Скандал во Бохемија“, „Шареното чергиче“, „Здружение на црвенокосите“ и многу, многу други!

Цена: 350 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Антолог

Report an abuse for product Авантурите на Шерлок Холмс

Категорија:
ИСБН: 978-608-243-319-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Авантурите на Шерлок Холмс”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in