Аврам, Богдан, вода газат

Издавач: Чудна шума | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Avram, Bogdan, vodu gaze | Бр. на страни: 182 | Димензии: А5 | Корица: /

НАЧИН НА УПОТРЕБА: Прво малку да се ѕирне во книгата, а потоа да се чита полека, по АзБучен ред, со насмевка, може и повеќепати (без разлика на годините)… СОСТОЈКИ: Една љубопитна Меланија и нејзините авантури од буквата А, кога еден поп, пред да почне оваа книга, сркна малку супа, а дури потоа, на почетокот на книгата, значајно изјави: „Аааа, па вие, Меланија, сега ќе учите да читате и да пишувате?“ ВРЕДНОСТ: Голема, со додаток – уживање… ПРОИЗВЕДЕНО: Не е произведено, туку напишано на рака и нацртано на рака… РОК НА ТРАЕЊЕ: Неограничен, почнувајќи од овој миг: „Сега!“ Награда „Раде Обреновиќ“ за најдобар роман за деца и млади во 2016 година, која ја доделуваат Змајевите детски игри Награда на „Политикин забавник“ за најдобро дело наменето за млади во 2016 година Награда за најдобар роман во продукцијата за деца во 2016 година според одлука на жирито на порталот „Детињарије“

Цена: 400 ден

6 на залиха

Спореди
Продавач Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Report an abuse for product Аврам, Богдан, вода газат

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4938-05-7

Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Аврам, Богдан, вода газат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in