Австралиска сага

Издавач: Алманах | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Австралиска сага | Бр. на страни: 328 | Димензии: 21x14 | Корица: /

Со Дуња никогаш не можев да бидам начисто, понекогаш беше променлива како времето во Мелбурн − четири годишни времиња, не во еден ден туку во текот на еден час. Колку и да велеше дека ме мрази, јас знаев дека ме сака и дека немаше така лесно да се откаже од мене. А и кај ќе одеше? Не знам, можеби ќе посакаше јас да си одам и по овдешните закони ќе го извлечев дебелиот крај, но и на неа немаше да ѝ биде лесно. Дуња не беше жена што ќе одеше да се осветува или да се премажи за 
да ја заборави старата тага. Во ова верував како што верував во секој залак на лебот 
што го заработував со мирисот на заморот од сопствената пот. Можеби токму поради ова ја злоупотребував нејзината доверба и нејзината несоборлива љубов кон мене.
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(6 оценки на корисници)

Цена: 250 ден

32 на залиха

Спореди
Продавач Алманах

Report an abuse for product Австралиска сага

Категорија:
ИСБН: 978-608-4794-07-3

6 оценки за Австралиска сага

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Јас верувам дека сум меѓу првите читатели на романот “Австралиска Сага” на поетесата и сега романописателката Семра Самет Алоски што ме чини да се чуствувам бескрајно почестена. Романот го прочитав во еден здив уште пред една недела и се уште сум под влијание на една маестрално напишана сага преполна со возбудливи и бескрајно емотивни заплети и одплети. Јас повторно и повторно ќе му се враќам на романот и убедена сум дека секој што ќе го прочита овој роман ќе се најде себеси макар во еден од подглавјата и токму ради тоа најискрено го препорачувам на сите љубители на книгата, а на писталеката множење не ремек делата.

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Romanot go kupiv po preporaka na koleska. Insistirase, i pokraj toa sto se obidov na sekoj nacin da ja uveram deka posleden roman sto imam procitano bese pred 30 godini. Ne se popismaniv sto ja kupiv a najmalku sto ja procitav bez da ispustam eden zbor. Vo nekolku podglavja se najdov sebesi i jas kako maz koj nikogas ne place cesto pati se rasplakav dodeka go citav. Da i se mnozat uspesite, a sto bi trebalo drugo da kazam? Bravo!!!

 4. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  …навидум секојдневна, а сепак приказна исполнета со многу емоции и дилеми….роман кој се чита во еден здив..бестселер на годината…топло ви ја препорачувам

 5. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

  Драги читатели, љубители на книгата, топло Ви ја препорачувам книгата „Австралиска сага“ од Семра Самет, роман полн со ВИСТИНА и ИМАГИНАЦИЈА.

 6. Rated 5 out of 5

  Филип Ск (верификуван корисник)

  Интересна книга која ми се допадна уште на самиот старт кога ја почнав. Умешно ги интерпретира имитмините доживувања на главните карактери во книгата пред се женскиот карактер Дуња и машкиот карактер Генч. Книгата се расплетува кон самиот крај и има убава порака за животот кој го живеат современите жени во општеството опкружен со интриги, лаги и неверства од своите сопружници. 5/5

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in