Автобиографија

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2008
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 104 | Димензии: 125X200 | Корица: мека

Низ овој труд се провлекуваат две теми, и тоа: животната судбина на Фројд и историјата на психоанализата. Автобиографијата покажува како психоанализата станува негова животна содржина и ја следи оправданата претпоставка дека она што заслужува интерес се неговите односи кон науката. Во оваа книга ја изразува својата надеж дека го отворил патот кон значаен напредок на нашето сознание.

Цена: 200 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Автобиографија

Категорија:
ИСБН: 9789989920776

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Автобиографија”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in