Автобиографија : приказната за моите експерименти со вистината

Издавач: Мартина | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Автобиографија : приказната за моите експерименти со вистинат | Бр. на страни: 426 | Димензии: 21 | Корица: тврда

Ганди или попознат како Махатма, што на санскрит значи голема душа , великодушен, е човекот што ја поведе по ненасилен пат Индија кон својата независност и на свој начин го промени човештвото преку неговите силни пораки. „Неговите пораки најдобро зборуваат за него“ „Човекот е производ на своите мисли, она што го мисли, тоа и станува.“
„Мора да бидете промената што сакате да ја видите во светот.“ „Не смеете да ја загубите вербата во човештвото. Човештвото е океан; ако неколку капки во океанот се нечисти, океанот нема да стане валкан.“
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците

Цена: 600 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Автобиографија : приказната за моите експерименти со вистината

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-63-3

Questions and Answers

You are not logged in