Автобиографијата на Мартин Лутер Кинг Помладиот

Издавач: КСЦ/Полица | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: The autobiography of Martin Luther King, Jr | Бр. на страни: 390 | Димензии: 23 | Корица: мека

Професор по историја и истакнат автор и уредник на неколку книги за борбата за граѓански права, д-р Клејборн Карсон бил избран од Фондацијата на Мартин Лутер Кинг, Помладиот за да ги уреди и објави документите на д-р Кинг. Користејќи ја невидената архива на сопствените зборови на д-р Кинг – вклучувајќи и необјавени писма и дневници, како и видео материјали и снимки – д-р Карсон создал незаборавен автопортрет на д-р Кинг. Со својот живописен, милослив глас, пред нас го имаме Мартин Лутер Кинг, Помладиот, студент, свештеник, сопруг, татко и светски лидер... претставен во една богата, трогателна хроника за еден народ и една нација исправена со една моќна промена, која сè уште одекнува низ светот.

Цена: 400 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач КСЦ/ПОЛИЦА

Report an abuse for product Автобиографијата на Мартин Лутер Кинг Помладиот

Категорија:
ИСБН: 978-608-4850-08-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Автобиографијата на Мартин Лутер Кинг Помладиот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in