Азбучните убиства

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 160 | Димензии: 125X200 | Корица: мека

Фантастичен роман за сериски убиец кој, испраќајќи му писма на познатиот детектив Херкул Поаро, му го најавува секое следно злосторство. Убиецот се потпишува како Еј-Би-Си, а убиствата ги врши според азбучен ред, почнувајќи од местото Андовер и жртвата - госпоѓа Ашер.Единствената работа што ги поврзува убиствата е железничкиот водич Еј-Би-Си, кој серискиот убиец го остава покрај секоја жртва. Поаро заклучува дека убиецот добро ги познавал сите личности кои ги убил. По некое време на полицијата ì се предава Каст кој. врз основа на доказите против него, е присилен да признае дека ги извршил убиствата, иако не се сеќава на ништо.Меѓутоа, мудриот Херкул Поаро продолжува со истрагата. На својот карактеристичен начин, тој успева да го пронајде вистинскиот убиец. Кој е тој и кои се мотивите за сите тие злосторства - тајната лежи на страниците на оваа книга.
Рангирано 5.00 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(4 оценки на корисници)

Цена: 200 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Азбучните убиства

Категорија:
ИСБН: 9786082011493

4 оценки за Азбучните убиства

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 2. Rated 5 out of 5

  Dijana Taseva (верификуван корисник)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (верификуван корисник)

 4. Rated 5 out of 5

  Христина Христов (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in