Азбучните убиства

Publisher: Ѓурѓа | Language: Македонски | Year: 2011
Original title: / | Num. of pages: 160 | Dimensions: 125X200 | Cover: мека

Фантастичен роман за сериски убиец кој, испраќајќи му писма на познатиот детектив Херкул Поаро, му го најавува секое следно злосторство. Убиецот се потпишува како Еј-Би-Си, а убиствата ги врши според азбучен ред, почнувајќи од местото Андовер и жртвата - госпоѓа Ашер.Единствената работа што ги поврзува убиствата е железничкиот водич Еј-Би-Си, кој серискиот убиец го остава покрај секоја жртва. Поаро заклучува дека убиецот добро ги познавал сите личности кои ги убил. По некое време на полицијата ì се предава Каст кој. врз основа на доказите против него, е присилен да признае дека ги извршил убиствата, иако не се сеќава на ништо.Меѓутоа, мудриот Херкул Поаро продолжува со истрагата. На својот карактеристичен начин, тој успева да го пронајде вистинскиот убиец. Кој е тој и кои се мотивите за сите тие злосторства - тајната лежи на страниците на оваа книга.
Rated 5.00 out of 5 based on 4 customer ratings
(4 customer reviews)

Price: 200 ден

1 in stock

Compare
Sold By Ѓурѓа

Report an abuse for product Азбучните убиства

Category:
SKU: 9786082011493

4 reviews for Азбучните убиства

 1. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 2. Rated 5 out of 5

  Dijana Taseva (verified owner)

 3. Rated 5 out of 5

  Anonymous (verified owner)

 4. Rated 5 out of 5

  Христина Христов (verified owner)

Add a review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in