Азбука – дидактичка игра

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Азбука | Бр. на страни: 31 | Димензии: 34х22х5 | Корица: тврда

Оваа дидактичка игра е наменета за деца од 3 до 7 години. Целта е описменување низ игра по принципот „од полесно кон потешко“ и „од познато кон непознато“. Испишувањето на зборовите е резултат на пронаоѓањето на две идентични сликички. Содржина: - 31 двострана картичка (поим/слика од тој поим) - 54 двострани картички (поим и почетна голема буква/слика со големата буква и истата мала буква). Елементите се двострано каширани лепенки.

Цена: 420 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Азбука – дидактичка игра

Категорија:
ИСБН: 978-608-4737-64-3

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Азбука – дидактичка игра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in