Б&Б – вивисекција на едно време

Издавач: Чудна шума | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: Б&Б – вивисекција на едно време | Бр. на страни: 88 | Димензии: А5 | Корица: мека

Поезијата на Авировиќ е универзална, разбирлива на сите меридијани. Од друга страна, таа е длабоко национална, потекната од оваа почва и од овој воздух. Имено, отсликувајќи го она што ни се случува, Пајо Авировиќ всушност го отсликува групниот карактер на луѓето што живеат тука, неговото проклетство и неговата исконска судбина. - Sвездан Георгиевски, рецензент

Цена: 200 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Report an abuse for product Б&Б – вивисекција на едно време

Категорија:
ИСБН: 978-608-4938-00-2

Чудна шума ИД-Концепт консалтинг и дизајн

Questions and Answers

You are not logged in