Бабуно Либе Бабуно

Издавач: ТАБЕРНАКУЛ | Јазик: Македонски | Година: 1998
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 336 | Димензии: 140mm x 200mm | Корица: /

Поезија... Еп за печалбарството, за Македонецот в туѓина. Единствен од ваков вид во македонската литература. Јазикот со кој авторот ни говори е автентичен, јазик од народните печалбарски песни и фантастични народни приказни, збогатен со кованици - поетски зборови - живи јазли низ кои се искажани одредени внатрешни состојби и согледувања. Светокрила, жароглед книга.

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Табернакул

Report an abuse for product Бабуно Либе Бабуно

Категорија:
ИСБН: 9989-647-40-2

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бабуно Либе Бабуно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in