Бадникова вечер во Фрајдеј Харбор

Publisher: Сакам Книги | Language: Македонски | Year: 2022
Original title: Christmas eve at Friday Harbor | Num. of pages: 157 | Dimensions: 21 | Cover: мека

НА ЕДНО МАЛО ДЕВОЈЧЕНЦЕ МУ Е ПОТРЕБНО СЕМЕЈСТВО

Една лоша дождлива вечер, шестгодишната Холи го изгубила единствениот родител кој го знаела, нејзината сакана мајка. И од таа вечер, Холи никогаш повеќе нема прозборено ни збор.

НА ЕДЕН ЧОВЕК МУ Е ПОТРЕБНА СОПРУГА

Нешто што дефинитивно не му е потребно во животот на Марк е шестгодишно дете. Но набрзо сфаќа дека е подготвен да направи сѐ што може за повторно да го разубави нејзиниот живот. Сестра му му дава совет: Таа нема никој друг, освен тебе. Почни со тоа што ќе ја сакаш. Останатото ќе си дојде само по себе.

ПОНЕКОГАШ Е ПОТРЕБНА МАЛКУ МАГИЈА…

Меги не се осмелува повторно да верува во љубов по загубата на сопругот. Но таа верува во магијата на имагинацијата. Кога ја запознава Холи, препознава девојченце кое очајно има потреба од малку магија.

…ЗА ДА СЕ ОСТВАРАТ СОНИШТАТА

Три осамени личности. Три животи на крстопат. Тројца кои ќе откријат дека Божиќ е она време од годината кога сѐ е можно.

Price: 390 ден

5 in stock

Compare
Sold By Сакам Книги

Report an abuse for product Бадникова вечер во Фрајдеј Харбор

Categories: , ,
SKU: 978-608-260-190-8

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Бадникова вечер во Фрајдеј Харбор”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Questions and Answers

You are not logged in