Бајка во Њујорк

Издавач: КУЛТУРА | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Fairytale of New York | Бр. на страни: 430 | Димензии: / | Корица: мека

Дали во Менхетен има приказни во кои „сите си живееја среќно до крајот на животот“? Дознајте го тоа oд оваа прекрасна приказна, совршена за студените зимски ноќи. Си беше еднаш една девојка од Англија која замина во Њујорк да ја живее нејзината бајка… Животот на цвеќарката Рози Данкан не може да биде подобар, таа има успешен бизнис во Њујорк и има фантастични пријатели. Заминувањето во Њујорк беше нејзи ната најдобра одлука до сега. Иако тоа беше совршено бегство поради нејзиното скршено срце… Но, тогаш… пријателството со згодниот Нејт ќе се смени откако во Њујорк ќе пристигне братот на Рози кој со себе носи една голема тајна. Но, кога Рози ќе се соочи лице в лице со своето минато, ќе почне да се разјаснува мистериозната причина поради која таа дојде во Њујорк. Рози ќе мора да се соочи со прашањата кои се обидуваше да ги игнорира, вклучувајќи го и она зошто таа никогаш не го најде својот среќен крај? Светкава, романтична приказна за една девојка од Англија, која ќе се најде во градот во кој желбите стануваат реалност… или барем таа мисли така…

Цена: 420 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Култура

Report an abuse for product Бајка во Њујорк

Категорија:
ИСБН: 978-9989-32-995-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бајка во Њујорк”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in