Бакалницата на дедо ми: најсупер маркет на светот

Издавач: Прозарт Паблишинг | Јазик: Македонски | Година: 2021
Оригинален наслов: Dedemin bakkali | Бр. на страни: 202 | Димензии: 20 см | Корица: /
Извадок:

Таа јунакиња што на сиромашните муштерии бесплатно им продаваше производи и потоа нивната сметка им ја пишуваше на богатите... Таа остроумничка што ги мешаше еден со друг пијалаците во бакалницата, обидувајќи се да пронајде уште поубав пијалак и да им го понуди на муштериите... Таа хуманитарка што на другарчињата им ги собра од раце празничните понадици за да им испрати помош на африканските деца... Таа исклучително забавна бакалска помошничка со ѓаволско добри идеи и страшна визионерка, што правеше скандал на секој чекор... Таа се стрча со полна брзина во трговскиот живот, и со сето свое искуство, подготви еден прекрасен водич за вас...

Цена: 300 ден

10 на залиха

Спореди
Продавач Прозарт Медиа

Report an abuse for product Бакалницата на дедо ми: најсупер маркет на светот

Категории: ,
ИСБН: 978-608-256-091-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бакалницата на дедо ми: најсупер маркет на светот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in