Балади и распади

Издавач: Блесок | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: Балади и разпади | Бр. на страни: 186 | Димензии: 120x170 | Корица: /

Живото, ранливото, минливото се главни теми во овие песни... Задоволство од прочитаното... Задоволство кое нè плени како вкусување едноставни јадења од детството... Поезија на секојдневието, која денес ретко се среќава. Frankfurter Algemaine Zeitung Овие чудни песни нè водат сè подлабоко и сè понавнатре во пластовите на јазикот и смислата. Neue Zurcher Zeitung Малите трагедии, комедии и гротески на секојдневието се она што ве тера да ги засакате овие стихови. Die Welt За оваа поезија јазикот и литературата се сами по себе објекти на посакувањето... За Господинов „јазикот е екстази“. Марк Робинсон Георги Господинов - еден од клучните современи европски поети. Евгениј Харитонов Тоа е едноставно нов/поинаков тип лиризам. Светлозар Игов

Цена: 200 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Блесок

Report an abuse for product Балади и распади

Категорија:
ИСБН: 978-9989-59-347-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Балади и распади”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in