Балкони

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 154 | Димензии: 180x110 | Корица: /

Балкони, роман напишан во форма на раскази инспириран од смртта на неговата сакана Ана Сесилија Луиса Даилјиес, за која ја напишал и збирката поезија Неподвижната сакана (1922). Роман за постоењето, значењето и губењето на животот од религиски, научен и метафизички аспект. Роман за сите вкусови, проплетен со историски и научни факти, емоција изразена и во стихови, секојдневни случки на обични луѓе, но и на оние со „сина“ крв. Балкони е прво дело на Амадо Нерво објавено на македонски јазик.

Цена: 150 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Балкони

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-33-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Балкони”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in