Преглед на кошничка “Исидора Мун оди на училиште” e додадена во Вашата кошничката

Баронот на дрво

Автор: /
Издавач: / | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Баронот на дрво | Бр. на страни: 267 | Димензии: / | Корица: мека

Тоа е химна за храброста да се избере, односно приказна за баронот Козимо Пјоваско ди Рондо, нескротлив бунтовник, кој на дванаесет години се качил на дрво и никогаш повеќе не слегол. Овој роман се смета за едно од ремек-делата на Калвино и е дел од трилогијата Нашите предци. Извонредна верзија, посветена на децата, која авторот ја напишал во 1959 година притоа задржувајќи ги недопрени квалитетот на содржината и сугестијата на раскажувањето. Тоа  е приказна полна со избор, авантури и слобода.

Цена: 250 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Баронот на дрво

Категорија:
ИСБН: 978-608-65913-5-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Баронот на дрво”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in