Becoming: Мојата приказна

Издавач: Арс Либрис | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Becoming | Бр. на страни: 456 | Димензии: 20 | Корица: мека

Сè уште има многу нешта што не ги знам за Америка, за животот, за сето она што иднината би можела да го донесе. Но, се познавам себеси. Татко ми Фрејзер ме научи напорно да работам, често да се смеам и да си стојам на зборот. Мајка ми Мириан ми покажа како да размислувам со своја глава и како да го користам ставот што го имам. Тие двајцата заедно, во нашиот збиен стан во чикашкиот Саут Сајд, ми помогнаа да ја согледам вредноста што ја има во нашата приказна, во мојата приказна, во пошироката приказна на нашата земја. Дури и кога таа приказна не е ниту убава ниту совршена. Дури и кога таа приказна е пореална отколку што сакате да биде. Вашата приказна е нешто што го имате, нешто што ќе го имате засекогаш. Таа е нешто што го поседувате.

Цена: 650 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Becoming: Мојата приказна

Категории: ,
ИСБН: 978-608-259-354-8

Questions and Answers

You are not logged in