Бедни луѓе

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 144 | Димензии: 12х20 | Корица: мека

Приказна за топлата човечка љубов што ги надминува границите на секоја несреќа. За љубовта што го тера човек да ги потроши и последните пари за да купи цвеќе и да израдува некого, да го подели со некого единственото парче леб и да се лиши од најнеопходното за да помогне некому. Најпосле, не е богат оној кој многу има, туку оној кому малку му треба, оној кој им се радува на малите работи и кој кога дава нешто, го дава од срце.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 300 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Бедни луѓе

Категорија:
ИСБН: 9989-112-27-4

1 оценка за Бедни луѓе

  1. Rated 5 out of 5

    Слаѓан

    Prekrasna 😀

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in