Бегалка

Издавач: Бегемот | Јазик: Македонски | Година: 2015
Оригинален наслов: Runaway | Бр. на страни: 380 | Димензии: 180x110 | Корица: /

Ниту еден жив писател не може толку убедливо да пишува за „текот на љубовта“ како Алис Манро. Таа е жив џин на модерниот расказ, а нејзиниот чеховски реализам, длабоката психолошка интуиција, инстинктивното чувство за емоционалната аритметика на животот, оставија неизбришлив печат на современото пишување. Вештината на Манро во прикажувањето на човековите чувства и богатството на овие приказни, прави тие да делуваат како заокружени романи. Под нејзиното перо ликовите – жени од секакви средини и возрасти и нивните пријатели, љубовници, родители и деца – оживуваат како да ни се соседи. Бегалка е збирка од 8 раскази која критичарите ја сместуваат на највисокото скалило од опусот на Алис Манро.   
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците

Цена: 350 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Бегемот

Report an abuse for product Бегалка

Категорија:
ИСБН: 978-608-4718-29-1

Questions and Answers

You are not logged in