Белата хризантема

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2020
Оригинален наслов: White chrysanthemum | Бр. на страни: 371 | Димензии: 21 см | Корица: мека

Хана и нејзината помлада сестра Еми припаѓаат на островската заедница „хењо“, жени кои живеат од нуркање во длабоките води на морето на крајниот југ на Кореја. Еден ден Хана ќе здогледа јапонски војник кој се упатил на морскиот брег точно таму каде што Еми го чува својот улов. Од страв за сестра си, Хана со сета сила ќе заплива кон брегот. Така почнува приказната за двете сестри кои одеднаш и жестоко ги раздвоила војната. Раскажувајќи ја приказната за Хана 1943, и Еми како старица од современото доба, Белата хризантема не* води во мрачно и ужасно катче од историјата. но, меѓусебната њубов на овие две жени успева да донесе светлина доволна да го потисне военото зло.

Цена: 588 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Белата хризантема

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0762-6

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Белата хризантема”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in