Белата светлина во Париз

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2012
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 520 | Димензии: 21 cm | Корица: мека

Откако ги губи родителите, младата Русинка, Ксенија бега од болшевиците и од Санкт Петербург се преселува во Париз, каде што се соочува со трагедијата и осаменоста на живот во прогонство. но Ксенија е решена да не се предаде и затоа наоѓа работа: се вработува како модел кај еден француски дизајнер кој е маѓепсан од нејзината единствена,впечатлива убавина. На тој начин, таа го запознава талентираниот фотограф, привлечниот Германец, Макс фон Пасау, и со него почнува страствена романса, а нејзиниот живот никогаш повеќе нема да биде истиот.Сепак, Ксенија не сака до крај да и се предаде на таа љубов, од страв дека со неа ќе ги загуби својата слобода и независност. Историјата, исто така, прави заговор за да ги раздели љубовниците, ставајќи ги пред драматични избори. Ќе ги преживее ли нивната љубов темнината и неизвесноста на тие немилосрдни времиња?
Рангирано 5 од 5 според 4 рејтинзите на корисниците
(2 оценки на корисници)

Цена: 550 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Белата светлина во Париз

Категорија:
ИСБН: 978-608-300-2492

2 оценки за Белата светлина во Париз

  1. Rated 5 out of 5

    TANJA HADZI JANKOVA (верификуван корисник)

  2. Rated 5 out of 5

    Слаѓан Бишковски (верификуван корисник)

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in