Белиот чад

Издавач: ИЛИ-ИЛИ | Јазик: Македонски | Година: 2009
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 224 | Димензии: 200x130 | Корица: /

Село во западна Македонија. Албанец и Македонец ги вкрстуваат животните патишта, живеат на работ од законот криејќи се зад лажните идентитети. Една жена, бегалка од Босна, влегува во нивните животи и им ги урива дотогашните светогледи. Животите на овие мали луѓе се само една мала точка низ која се прекршува суровиот свет на тутунската мафија и трговијата со бело робје на Балканот.

Цена: 350 ден

20 на залиха

Спореди
Продавач Или-Или

Report an abuse for product Белиот чад

Категорија:
ИСБН: 978-608-4525-03-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Белиот чад”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in