Берлинско окно

Издавач: Готен | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 299 | Димензии: / | Корица: /

Авторот ги десемантизира и ги разбива сите значења, сите фрази, сите синтагми и сите елементи на нарацијата, потоа ги ресемантизира. Во тоа постојано меша диспарантни поими. Најчесто се од областа на популарната култура и на современите комуникации, но во таа игривост, во таа зачудност и онеобичување, има и многу интелектуализам, како пристап својствен за него.

Цена: 300 ден

50 на залиха

Спореди
Продавач Готен

Report an abuse for product Берлинско окно

Категорија:
ИСБН: 978-608-4625-09-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Берлинско окно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in