Бескрајна приказна

Издавач: ФЕНИКС | Јазик: Македонски | Година: 2005
Оригинален наслов: Die Unendliche Geschichte | Бр. на страни: 326 | Димензии: 21 см | Корица: /

Бескрајна приказна е книга која спаѓа меѓу најнеобичните дела напишани во областа на фантастиката. Претходно објавена во Германија како книга за деца, брзо стекнала популарност и кај возрасните и кај децата како неодолива творба на фантазијата.Моќта на човековата фантазија, всушност, е една од најзначајните теми на овој роман, моќ за која главниот јунак Бастијан постепено станува свесен.На страниците на една стара книга, момченцето Бастијан, кое е на возраст од десет години, го открива таинствениот свет на магијата - земјата на Фантазијата, но тој свет полека пропаѓа. Единствено човечко суштество би можело повторно да воспостави ред, и таа голема задача му е доделена токму на Бастијан.

Цена: 180 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач ФЕНИКС

Report an abuse for product Бескрајна приказна

Категории: ,
ИСБН: 9989-33-166-9

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бескрајна приказна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in