Бесмртната вода

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2014
Оригинален наслов: Бесмртната вода | Бр. на страни: 32 | Димензии: 30 | Корица: мека

/БЕСМРТНАТА ВОДА е сликовница на авторите Владимир Гавровски, Смиле Цветановски, и Тони Анастасовски, всушност поучна приказна, во која го следиме патешествието на Наумче кој, откако ќе разбере дека сите сустештва се смртни нема да ја прифати краткотрајноста на животот и си дава збор дека ќе ја пронајде бесмртната вода и ќе им даде вечен живот на своите родители. На дванаесет прекрасно илустрирани илустрации од Смиле Цветановски и колорирани од Тони Анастасовски, авторот на текстот Владимир Гавровски на исто толку страници текст ни создава една оригинална бајка, преполна со елементи од македонскиот фолклор.

Цена: 150 ден

9 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Бесмртната вода

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-4719-05-2

Questions and Answers

You are not logged in