Бесмртните

Издавач: Стрип Квадрат | Јазик: Македонски | Година: 2016
Оригинален наслов: Бесмртните | Бр. на страни: 160 | Димензии: 30 | Корица: мека

„Бесмртните“ е стрип албум од Диме Иванов-Димано, на 160 страници од кои 100 во колор и 60 црно бели, во кој се обработени повеќе приказни од Илинденскиот период. Самиот наслов, „Бесмртните“, ја дава димензијата на овие приказни, секоја од нив обвиткана со непокор и херојство, којшто бил општопознат за македонскиот народ од Илинденскиот период, кој стремел за ослободување од Отоманската Империја. Тука се сместени приказните за можеби најпознатите Илинденци како Питу Гули, Веле Марков, Методи Патчев, Леонид Јанков, итн.

Цена: 600 ден

8 на залиха

Спореди
Продавач Стрип Квадрат

Report an abuse for product Бесмртните

Категорија:
ИСБН: 978-608-4719-12-0

Questions and Answers

You are not logged in