Без оправдувања

Издавач: Паблишер | Јазик: Македонски | Година: 2011
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 254 | Димензии: 21 | Корица: /

За да бидете успешни не е потребно да сте родени под среќна ѕвезда, да бидете богати, да имате идеални познанства и врски или специјални таленти. Единствено што ви е потребно е само- дисциплината. За жал, повеќето луѓе или се движат по линија на помал отпор и/или сакаат моментално задоволство - не земајќи ги предвид долгорочните последици од сегашните акции. Без оправдувања! покажува како да успеете на три главни полиња во вашиот живот: 1. Вашите лични цели 2. Вашите работни и финансиски цели. 3. Вашата севкупна среќа Наместо да им завидувате на другите и да копнеете по животот што го имаат избраните „среќници“, престанете да наоѓате изговори и прочитајте ја оваа книга!Брајан Трејси е најпознатиот светски гуру за мотивација и продажба. Тој е претседател на Брајан Трејси интернешенал, компанија специјализирана за обука и развој на поединци и организации. Мисијата на Брајан Трејси е да ви помогне да ги достигнете личните и професионални цели побрзо и полесно одошто сте замислувале. Неговите говори и семинари за лидерство, продажба, мотивација, цели, стратегии и креативност ги слушале повеќе од 5 милиони луѓе и 10.000 компании во преку 50 земји ширум светот.

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Издавачки центар ТРИ

Report an abuse for product Без оправдувања

Категорија:
ИСБН: 9786084569084

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Без оправдувања”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in