Безбеден детски свет

Издавач: ТРИМАКС | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Безбеден детски свет | Бр. на страни: 48 | Димензии: / | Корица: /

 • Детството е најубавиот дел од животот на секој човек. Детето има право да расте во безбедна средина, опкруженo со своето семејство, врсници, роднини и пријатели.  Детето во детството живее слободно како птица, игра со своите другари и ја развива љубопитноста. Понекогаш невината детска игра ги доведува во опасности. Затоа преку збирката раскази „Безбеден детски свет“ сакам да ги заштитиме децата и да им понудиме можност да учат на туѓите грешки.

  Во збирката раскази се опфатени четири теми:

  - Опасности во домот

  - Безбедност во сообраќајот

  - Безбедност од непознати

  - Безбедност на интернет.

   

  Патувајки низ страниците на книгата Ви посакувам безбедни детски сни и дни.

Цена: 265 ден

46 на залиха

Спореди
Продавач ТРИМАКС

Report an abuse for product Безбеден детски свет

Категорија:
ИСБН: 608204239-5

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Безбеден детски свет”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in