Бездомници

Издавач: Мартина | Јазик: македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Ludzie bezdomni | Бр. на страни: 330 | Димензии: 21 | Корица: /

И покрај своето сиромашно потекло, Томаш Јудум, благодарение на среќните околности и неговата напорна работа, успева да стане лекар, водејќи се од една единствена премиса – помош на сиромашните. Млад, храбар, борбен, решителен, истраен, етичен, желен за правење добрини, тој се обидува да ја промени реалноста околу него.... За време на една прошетка ја среќава Јоана, убава учителка, во која се вљубува, но и таа не останува рамнодушна.... дали Томаш ја продолжува својата борба против неправедноста и злото со кои е опкружен или, пак, љубовта кон Јоана го одвраќа од идејата да се бори против сите....  

Цена: 500 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Мартина

Report an abuse for product Бездомници

Категорија:
ИСБН: 978-608-4626-61-9

Questions and Answers

You are not logged in