Биби и џиновите

Издавач: Светот на Биби | Јазик: Македонски | Година: 2019
Оригинален наслов: Биби и џиновите | Бр. на страни: 36 | Димензии: 210x210 mm | Корица: мека

Во оваа сликовница нашата хероина Биби се запознава со џиновите, на кои несомнено им е потребна нејзината помош. Таа ги учи своите нови пријатели дека перењето, чистењето, раскревањето, но и грижата за личната хигиена се активности што не смеат да се избегнуваат, без разлика на полот, ниту возрастта. Во сликовницата се вклучени и голем број забавни активности.

Цена: 180 ден

4 на залиха

Спореди
Продавач Светот на Биби

Report an abuse for product Биби и џиновите

Категорија:
ИСБН: 978-608-66245-3-8

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Биби и џиновите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in