Бидејќи сум дете

Издавач: Едука Мак | Јазик: Македонски | Година: 2017
Оригинален наслов: Бидејќи сум дете | Бр. на страни: 24 | Димензии: 20х27 | Корица: /

Во издание на ЕДУКА МАК, денес излезе од печат нова илустрирана книга со раскази за деца под наслов „БИДЕЈЌИ СУМ ДЕТЕ“ од Александра Велинова. Низ современи раскази и илустрации, чија основна особина е силната компресија на содржините, оваа книга се карактеризира со иновативноста во раскажувањето. Низ различни случки и настани во кои интерактивно учествуваат деца, доловени се различни теми од современиот детски свет, со ненаметлива дидактичка структура. Детето е основниот мотив во сите раскази, како учесник во дејството, но и како читател кој добива соодветна порака за предностите и недостатоците на современата технологија, за здравата храна, за природата, за книгите.....

Цена: 150 ден

0 на залиха

Спореди
Продавач Едука Мак

Report an abuse for product Бидејќи сум дете

Категории: ,
ИСБН: 978-608-4737-47-6

Questions and Answers

You are not logged in