Биди мудар и научи да сакаш

Издавач: Ѓурѓа | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: Book of meditations for every day of the year. | Бр. на страни: 188 | Димензии: 20 | Корица: тврда

365 медитации за 365 нови раѓања.

Совладувањето на самиот себе носи голема моќ, преобразувањето на самиот себе носи голема радост. Нагорната патека ни е секогаш достапна. Тој пат е владеењето со самиот себе, затоа што умот се облекува во облека која самите ќе му ја направите. А мудрите ги прочистуваат своите мисли. Еден променет ментален став ги менува карактерот, навиките, животот. Направете главен предмет на вашето размислување да биде совршеноста. Преку мудроста пронајдете ја радоста

Цена: 500 ден

1 на залиха

Спореди
Продавач Ѓурѓа

Report an abuse for product Биди мудар и научи да сакаш

Категории: ,
ИСБН: 978-608-201-479-1

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Биди мудар и научи да сакаш”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in