Billy Biber (Log Jam)

Автор: Ravensburger
Издавач: Ravensburger | Јазик: / | Година: 0
Оригинален наслов: / | Бр. на страни: 0 | Димензии: 0 | Корица: /

Вредниот дабар изградил прекрасна брана на реката од дрвени трупци, но комшиите постојано ги крадат, кога тој не внимава...
Внимателно со вадењето трупци од браната, бидејќи може да се сруши, а тоа ќе го примети нервозниот дабар. Победник е играчот кој ќе успее незапазено да извлече најмногу трупци од браната

Автор: Kai Haferkamp
Играчи: 1-4
Времетраење: 20 мин.
Возраст: 4+

Цена: 1390 ден

2 на залиха

Спореди
Продавач Гоблин

Report an abuse for product Billy Biber (Log Jam)

Категорија:
ИСБН: DI11

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Billy Biber (Log Jam)”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in