Бисерната сестра

Издавач: Матица Mакедонска | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: The pearl sister. | Бр. на страни: 592 | Димензии: 20 см | Корица: мека

Бисерната сестра е четврта книга од серијалот Седумте сестри. “Ова е како одење на фантастичен книжевен годишен одмор – волшебна, мистериозна тура на надежта и соништата.. Местата на дејството се впечатливи, описит се исклучителни, а приказната е испреплетена како нишки во ткаење на времето и историјата. Не пренесува во светот на восхитеноста, како и во светот на уметноста”

Цена: 600 ден 550 ден

Распродадено

Извести ме кога производот ќе биде на залиха

Спореди
Продавач Матица

Report an abuse for product Бисерната сестра

Категории: ,
ИСБН: 978-608-10-0637-7

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бисерната сестра”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in