Бизарните букети

Издавач: Либи | Јазик: Македонски | Година: 2022
Оригинален наслов: The case of the bizarre bouquets | Бр. на страни: 125 | Димензии: 130х200 | Корица: /

Сега и филм на „Нетфликс“ со Мили Боби Браун, Хенри Кавеил и Хелен Бонам Картер! Д-р Џејмс Вотсон е исчезнат: Лондон е во шок, а дури и неговиот најдобар пријател и соработник, познатиот детектив Шерлок Холмс, нема ни најмала трага. Случајот, навидум, изгледа беспомошно заглавен. Сепак, еден детаљ го привлекува вниманието на Енола, најмладиот член на семејството Холмс – бизарен букет испратен во домот над-р Вотсон, што само таа забележува, означува смрт. Енола мора што побргу да го пронајде и да го спаси д-р Вотсон, а во исто време да остане скриена од своите постари браќа, кои постојано ја бараат. „Бизарните букети“ е третата книга од серијалот „Мистериозните случаи на Енола Холмс“ од веќе признаената авторка Ненси Спрингер – совршена приказна за вљубениците во Шерлок Холмс, детективската фикција и мистеријата.

Цена: 280 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач Арс ЛАМИНА

Report an abuse for product Бизарните букети

Категории: , ,
ИСБН: 978-608-267-454-4

Оценки

Сѐ уште нема оценки.

Koментирајте први за “Бизарните букети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in