Благодарам

Издавач: Ана Салтирова Давидовски | Јазик: Македонски | Година: 2018
Оригинален наслов: Благодарам | Бр. на страни: 72 | Димензии: / | Корица: тврда

Благодарам“ е детска интерактивна книга базирана на неуролингвистичко програмирање (НЛП) – методологија за личен и професионален успех произлезена од истражувањата што е клучната разлика помеѓу успешните и не толку успешните луѓе и како да го премостиме тој јаз. Авторот на книгата е мајка на две прекрасни дечиња (Елена и Огнен) кои во неа ја разбудија желбата за адаптирање на знаењето стекнато во НЛП-едукацијата за најмладите т.е. за унапредување на комуникацијата, за свесно насочување на креативната енергија, како да учиме од успехот и да го пресликаме во сопственото искуство, како подобро да се разбереме себе си и тие што нè окружуваат се со цел да живееме среќно и исполнето и сето ова низ приказни блиски до децата. Не треба да заборавиме дека покрај многуте работи кои ги обезбедуваме за нашите деца ние им го поклонуваме и нашиот став кон животот, што е клучот кон (не)среќен живот. Согласно тоа со оваа интерактивна книга позади која што стои методологијата на НЛП (неуролингвистичко програмитарање) има за цел да им даде алатка на родителите да поразговараат со децата на различни теми, да видат како нивните деца размислуваат за истите, да стават фокус на позитивните работи во секоја од темите.
Рангирано 5.00 од 5 според 1 рејтингот на корисниците
(1 оценка на корисник)

Цена: 400 ден

5 на залиха

Спореди
Продавач КупиКнига

Report an abuse for product Благодарам

Категорија:
ИСБН: 978-608-66183-0-8

1 оценка за Благодарам

  1. Rated 5 out of 5

    igor

    prekrasna, edukativna

Додади оценка

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Questions and Answers

You are not logged in